anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wojkra

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

wojkra

Witam.Jest to mój absolutny debiut z góry przepraszam za jakiekolwiek wpadki. Od niedawna mam alfę550 i próbuję się z nią zaprzyjaźnić.Dotychczas pstrykałem kompaktem Canon510 a wcześniej Zenitem E.Zdaje sobie sprawę że to co teraz chcę pokazać jest dalekie od tego co chcieli
byście oglądać ale pierwsze "koty za płoty".Proszę o komentarz.

410 ODPOW. 410
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

253 - tu sie zgodzę ze Starostą :c63
252 - dodam, że razi ta czerń lewej strony i wyłaniający się nagle na środku motyw na bombce. Gdyby ją trochę odwrócić, uzyskałbyś pewne wypełnienie tej pustki z lewej; dodatkowo można by trochę ciachnąć z lewego boku (ale tak, żeby samej bombki nie naruszyć).
Kolor :c18 może faktycznie poprawiłby odbiór (z powyższymi uwagami)... a może nie :c40

I wszystkiego dobrego w Nowym Roku, Wojciechu. Pozdrowienia dla Rodziny.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Z całym szacunkiem ale żadne z wystawionych zdjęć w żadnym stopniu nie przyciąga uwagi.
Owszem Tobie się podobają i basta ! Ja jako widz mam prawo do swojej opinii.
Zdjęcia kadrowane chyba na chybił trafił bez jakiegokolwiek przemyślenia. Konwersja BW – szaro , ponuro !

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Dziękuję Starosta,Tadeusz,Bertone,za wizytę.Zdjęcia jakie wstawiam na forum może są o niczym ale wstawiając je oczekuję oceny pod względem technicznym jego wykonania.Proszę nie obrażać się że nieraz opis nie jest dla mnie wystarczający.
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku.
Tadeusz dzięki również wszystkiego najlepszego.

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

Chyba pierwszy raz widzę bombki a BW... Dziwne. Zamiast ukazać barwy, światła choinki, kształty - tu jest buro i płasko.

ale wstawiając je oczekuję oceny pod względem technicznym jego wykonania



tzn co dokładnie chcesz aby było w tej ocenie ujęte?

profile.country.pl_PL.title
tobaszc53
Początkujący

Chyba pierwszy raz widzę bombki a BW... Dziwne. Zamiast ukazać barwy, światła choinki, kształty - tu jest buro i płasko.



wszystko w temacie bombek BW i trzeba się z tym zgodzić.
Portrety były coraz lepsze.

..shprot..
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Chyba pierwszy raz widzę bombki a BW... Dziwne. Zamiast ukazać barwy, światła choinki, kształty - tu jest buro i płasko.

Oj tam - nie widzialaś moich zdjęć choinki z przed 30-40 lat :smileyhappy:

Wojciechu, kompozycyjnie można temu zdjęciu sporo zarzucić, ale technicznie, naświetlone poprawnie, konwersja też OK.
Wybór - kolor, czy cz.-b. uzależniamy najczęściej od motywu i od tego, czy kolor wnosi coś istotnego - jest zbędny, gdy motyw i kompozycja się bronią. Tu tego nie ma, ergo - kolor byłby lepszy, ale podejrzewam, że nie chcąc wystawiać na próbę cierpliwość modeli, ćwiczysz konwersję na bombkach? :smileymrgreen:
Koniecznie pamiętaj o poprawnej kompozycji.

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
marcinwuu
Nowicjusz

Misiek025 napisał(a):

Dzieci jeśli pozują do zdjęć nigdy dobrze nie wyglądają.

W czasie zdjęcia musisz je czymś zainteresować nawet w czasie portretu.
Ten błysk oka dziecka wtedy jest najważniejszy.

Nie poddawaj się i walcz dalej.



Bardzo, bardzo ostrożnie należy używać słowa "nigdy" w odniesieniu do czegokolwiek, w tym fotografii... skąd to stwierdzenie?

Misiek025
Początkujący

Fakt Marcinie - zdecydowanie nadużyłem słowa nigdy. Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Dzięki Wszystkim za odwiedziny i pozostawione słowo.Tadeusz masz wiele racji-moich modeli bardzo ciężko namówić-mają inne zainteresowania.Mam nadzieję że Twoja ocena moich zdjęć odpowie innym o co mi chodzi.Marcinie dzięki że wpadłeś mam nadzieję że nie pierwszy i ostatni raz.Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
wojkra
Poszukiwacz

Witam.Na potwierdzenie wcześniejszych słów.