anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

czy to martwe piksele?

profile.country.pl_PL.title
wasil110
Poszukiwacz

czy to martwe piksele?

chodzi mi o te biale kropki ,wiem matryca tez jes usyfiona ale chodzi mi o te kropki i czy jezeli sa to martwe piksele jest to podstawa reklamacji?

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

witam,

z takiej rozdzielczości to ja widzę białe kropki, które wyglądają jak gwiazdy.
Wstaw wycinek zdjęcia lub wrzuć pełne zdjęcie na jakiś zewnętrzny serwer np. imageshack.us

pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Ja tylko widzę, że masz brudną matrycę.
Należy ją przedmuchać a najlepiej wyczyścić lenspenem :c20

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.en_PL.title
tompacan
Nowicjusz

kris napisał(a):

witam,

z takiej rozdzielczości to ja widzę białe kropki, które wyglądają jak gwiazdy.



Gwiazdy na pochmurnym niebie? :o
Ciekawe ;)

profile.country.pl_PL.title
hovany
Poszukiwacz

Raczej nie. Ja miałem to samo spostrzeżenie po zdjęciach z tak długim czasem. Niech może ktoś wyjaśni na czym polega ten mankament.

Prawdopodobnie te punkty nie pojawiają się przy krótkich czasach. Moja trzysetka też tak ma.

BZ
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

hovany napisał(a):

Raczej nie. Ja miałem to samo spostrzeżenie po zdjęciach z tak długim czasem. Niech może ktoś wyjaśni na czym polega ten mankament.

Prawdopodobnie te punkty nie pojawiają się przy krótkich czasach. Moja trzysetka też tak ma.


Jeszcze z czasów jak miałem trzysetkę KLIK

Nie wiem jak jest z siedemsetką :c18

Czy to też są te niby martwe piksele czy może gwiazdy :c7 :c2 :smileyquestion:

Pozdrawiam

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Też coś takiego miałem, też przy zdj piorunów :slight_smile: )

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Mapowanie pikseli w a 300 dotyczy chyba wyświetlacza lcd. ;)
-edit-
Może test? Zrób dwie lub więcej fotek z długim czasem naświetlania, Później porównaj te zdjęcia na monitoże. Jeśli białe kropki będą w tym samym miejscu -> martwe piksele, jeśli pojawią w innych miejscach -> gwiazdy :D

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Ależ Panowie... Takie punkciki to zupełnie normalne zjawisko jest przy długich czasach naświetlania :D Przynajmniej w matrycach CCD (bo w CMOS to nie wiem). Wpływ na ich powstawanie ma wiele czynników ale chyba najważniejszym z nich jest po prostu nagrzewanie sie matrycy. Co prawda zimy na zawołanie nie da się uzyskać ale łatwo sprawdzić, że w niższych temperaturach ilość (a właściwie intensywność) tego zjawiska jest sporo mniejsza.

Zresztą gorąco polecam stronę :c50 z tekstem np. długi czas naświetlania matryca szumy itp.


Fotki robić, przyjemność czerpać, z przyrodą/ludźmi/sprzętem obcować!!! Problemów nie szukać... :thumbsup: :D

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

http://klubkm.pl/forum/images/smilies/doh.gif
Ktoś tu na forum już pisał o zachowaniu matrycy podczas długich czasów naświetlania... :c18